Artemis klub dla seniorów!

Artemis klub dla seniorów!

Czy Artemis to klub także dla Seniorów? Jak najbardziej.

 

Specjalizacją klubu Artemis i prawdziwym powodem do dumy jest usprawnianie osób starszych i oferta zajęć dla klientów z deficytami sprawności. Zajęcia grupowe dla tak sprofilowanej grupy odbywają się codzienne od poniedziałku do piątku o godzinie 8.30 i o 10.00. Ćwiczenia prowadzone przez wykwalifikowanych i naprawdę doświadczonych fizjoterapeutów skupiają się na poszczególnych odcinkach ciała, prowadząc do uelastyczniania, wzmacniania i odbudowy prawidłowych wzorców ruchowych. W trakcie zajęć fizjoterapeuta koryguje, tłumaczy i podpowiada jak wykonać ruch w optymalny i najbardziej funkcjonalny sposób oraz odpowiednio, w miarę tempa grupy dawkuje ćwiczenia równoważne i sensomotoryczne zapobiegające upadkom i wynikającym z nim ich konsekwencjom.

Poza ćwiczeniami rehabilitacyjnymi odbywają również się specjalistyczne zajęcia terapeutyczne, przeznaczone dla pacjentów z bólem. Prowadzone przez fizjoterapeutę i osteopatkę dają realną ulgę w dolegliwościach.

Dla wszystkich grup wiekowych polecamy i proponujemy zajęcia taneczne. Jest to najprzyjemniejszy trening cardio, dla osób starszych dodatkowo działający profilaktycznie przeciwko chorobom demencyjnym. Naszą pasją są tańce latynoskie salsa i bachata. Ta forma ćwiczeń daje możliwość przywrócenia pamięci i koordynacji ruchowej.

Warto dodać że regularne spotkania o  poranku mają także inny – społeczny wymiar. Udział w zajęciach grupowych daje uczestnikom wsparcie i wzajemną motywację. Z doświadczenia wiemy, że klienci przychodzą na rehabilitację do Artemisu przez cały rok, bez względu na pogodę i warunki atmosferyczne. Panuje sympatyczna i wspierająca atmosfera, a klienci darzą się wzajemną życzliwością i serdecznością. Dla wielu starszych i samotnie mieszkających  osób to motywacja by się ubrać, wyjść z domu, porozmawiać i wymienić doświadczenia. Czasami trening daje uspokojenie i siłę na resztę dnia. Uczestnicy zajęć budują nowe relacje i zawierają znajomości, które z czasem przekształcają się w trwałe przyjaźnie.

Przynajmniej raz w miesiącu organizujemy dla chętnych całodniowe wyjazdy na wydarzeniach kulturalno-oświatowych. Jest to jedna z form integrowania naszej społeczności wieku dojrzałego. Uczestnictwo w spektaklach, w zaprzyjaźnionej grupie jest ucztą dla ducha i wywołuje sporo pozytywnych emocji.

 

Zachęcamy też do samodzielnych ćwiczeń na Artemisowej, dedykowanej siłowni. Posiadamy zestaw maszyn do treningu obwodowego Easy Line firmy Technogym, które zostały zaprojektowane

Z myślą o osobach cierpiących lub nie dysponujących zbyt dobrą kondycją fizyczną, także dla tych, którzy dotychczas unikali treningu. Brak masywnych ciężarów sprawia, że wszyscy uczestnicy ćwiczeń, niezależnie od poziomu zaawansowania, czują się pewnie i bezpiecznie, również ci, którzy nie odnajdują się na tradycyjnej siłowni.

Konstrukcja stanowisk sprzyja wykonywaniu prostych, naturalnych ruchów, zgodnych z biomechaniką ludzkiego ciała. Ćwiczenia są relaksujące i przyjemne. W ciągu zaledwie 30 minut można wykonać efektywny, dający duże zadowolenie program ćwiczeń – i to nie tylko siłowych, ale również aerobowych. Co więcej, system Easy Line umożliwia rozpoczęcie cyklu treningowego w dowolnym momencie i powtórzenie go dowolną ilość razy. Ćwiczący sami kontrolują tempo, dostosowując je do własnych potrzeb i możliwości. Bardzo szybko zaczynają dochodzić do wniosku, że taki trening jest najbardziej naturalną rzeczą w świecie.

 

Zbliża się okres wyboru świątecznych prezentów. Warto pomyśleć, czy zakup karnetu na ćwiczenia nie da bliskim większej radości niż zestaw rutynowych podarków. Nasi seniorzy zasługują na sprawność i można im w tym pomóc, a my robimy to naprawdę dobrze. Dla osób z dysfunkcjami i kontuzjami proponujemy 3 gratisowe treningi rehabilitacyjne.

Informujemy też że istnieje możliwość wykupienia w zakładzie pracy karty Multisport dla osoby towarzyszącej. Klub Artemis respektuje również wejścia „Medicover” i „OK system”.

Dla osób które mieszkają poza Mielcem, a które chciałyby dołączyć do nas, oferujemy zajęcia w formie on-line. Transmisja odbywa się cztery razy w tygodniu.

Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego na recepcji lub telefonicznie  pod numerami 602450371 albo 177885079. Pełna oferta na naszej stronie internetowej.

U nas poczujesz się młodo i odzyskasz radość z życia.