JOGA – ukojenie myśli i mocne ciało

JOGA – ukojenie myśli i mocne ciało

Hatha joga to system ćwiczeń, który poprzez wysiłek fizyczny prowadzi do wyciszenia. Aktywuje ciało, by uspokoić myśli. Wzmacnia i koi.

 

To niezwykle popularne narzędzie do pracy nad sobą jest dostępne również w Mielcu. Na zajęcia zapraszają instruktorzy Artemis, Akademii Zdrowych Nawyków – Jorge Curieses i Angelika Taraszka:

 

Oferujemy Mielczanom zajęcia, na których doskonalimy nie tyle ciało, co naszą relację z nim. Podczas serii ćwiczeń rozwijamy czułe spojrzenie na własną fizyczność, uczymy się akceptować jej ograniczenia i cieszyć się możliwościami. Wchodzimy w asany, pozycje jogi, z troską o szczegóły, która pozwala na bezpieczne balansowanie między wysiłkiem i rozluźnieniem, pracą i odpoczynkiem. W taki sposób joga uczy nas wytrwałości i sztuki odpuszczania, inspirując tym samym do codziennego dbania o spokój i równowagę w naszym życiu.

Sesja jogi jest swoistym treningiem takiego podejścia. To przemyślana sekwencja pozycji, które wzmacniają i stabilizują ciało, równocześnie kojąc układ nerwowy. Towarzysząca im praca z oddechem, sprzyja koncentracji i pogłębia świadomość własnego ciała. Praktykę zamyka relaksacja i świadome wyciszenie.

 

Gdy pracujemy z ciałem na takim poziomie, każde zajęcia stają się lekcją wsłuchiwania się w własne potrzeby. Ten moment, pełen łagodności wobec siebie i uwagi skierowanej do wewnątrz okazuje się niezwykle odżywczy w czasach zarządzanych przez pośpiech, obowiązki i wymagania zawodowe. Joga fizyczna uczy nas uważności na własne ciało w każdej sytuacji dnia. Dzięki takiemu zakotwiczeniu w ciele łatwiej nam “zatrzymać się” podczas wykonywania jakiejkolwiek czynności i przywołać poczucie obecności, wolno płynącego czasu. Takie doświadczanie rzeczywistości głęboko nas osadza i nadaje innej jakości wielu aspektom naszego życia, czyniąc jogę narzędziem terapuetycznym nie tylko na poziomie fizycznym. 


Zajęcia prowadzone są z naciskiem na indywidualne podejście i wsparcie ucznia w jego praktyce, zważając na możliwości i uwarunkowania fizyczne każdego uczestnika. Dlatego też budując naszą metodę w oparciu o tradycyjne techniki jogi, czerpiemy równocześnie z wiedzy o biomechanice i psychologii, oferowanej nam przez zachodnią naukę. 

 

Obecnie oferujemy zajęcia w grupie oraz sesje indywidualne, serdecznie zapraszamy do zapisów pod linkiem:
https://artemis-club.pl/grafik-zajec/#joga

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jodze lub poznać inne nasze zajęcia z serii BODY&MIND zerknij na naszą stronę www:
https://artemis-club.pl/zajecia-body-and-mind/