REHABILITACJA BEZ KOLEJKI W ARTEMIS – CZY TO MOŻLIWE?

REHABILITACJA BEZ KOLEJKI W ARTEMIS – CZY TO MOŻLIWE?

Rehabilitacja bez kolejki. Czy to możliwe?

W Artemis, Akademii Zdrowych Nawyków przy ulicy P Skargi 9 istnieje codziennie możliwość skorzystania z zajęć rehabilitacyjnych. Wystarczy umówić się telefonicznie lub bezpośrednio na recepcji, bez oczekiwania, bez kolejki. Rehabilitacja indywidualna albo grupowa prowadzona jest przez doświadczonych fizjoterapeutów, fizjo-trenerów i trenerów.

Obecny rozwój metod treningowych wykorzystuje wiele elementów stosowanych od dawna w rehabilitacji, dlatego klub fitness i jego wykwalifikowany personel stają się idealnym miejscem do rekonwalescencji. Klub posiada zestaw potrzebnych urządzeń i przyborów niezbędnych do przeprowadzenia doskonałego treningu. W Akademii Artemis można otrzymać wsparcie w procesie powrotu do sprawności, bądź zatroszczyć się o systematyczne utrzymanie sprawności przez dłuższy okres niż zwyczajowe 10 zabiegów. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i metody rehabilitacyjne nie tylko wzmacniają, ale również regenerują organizm. Metody rehabilitacji, zaadoptowane przez fizjo-trenerów w Akademii Zdrowych Nawyków, mają tę przewagę, że poparte są wieloletnimi badaniami naukowymi przyswojonymi przez zespół w trakcie szkoleń. Fizjoterapeuci pracują przede wszystkim z klientami chorymi lub po kontuzjach, w przypadku których przywrócenie sprawności musi odbywać się w odpowiedni sposób.

Fitness w rehabilitacji czy rehabilitacja w fitnessie?

Od 15-stu lat czyli od początków swojego istnienia klub ma charakter prozdrowotny. Początkowo były to tylko grupowe zajęcia dla emerytów prowadzone obecnie przez fizjoterapeutkę Agnieszkę. Następnym trafnym posunięciem były już zajęcia prozdowotne dedykowane dla wszystkich czyli Szkoła Kręgosłupa prowadzone przez Magdalenę. Program artemisowych zajęć dyktują potrzeby i oczekiwania klientów. Okazuje się że coraz młodsi klubowicze mają duże problemy bólowe z kręgosłupem, barkiem, oddechem i szukają pomocy i wsparcia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom z każdym rokiem właścicielka Artemis Alicja Kwaśnik fizjoterapeutka prowadzi coraz więcej zajęć o charakterze prozdrowotnym i terapeutycznym. Zajęcia które cieszą się uznaniem i są doceniane i zrozumiałe przez klientów to również „Uwalnianie powięziowe” oraz „Fitness dla stóp” prowadzone przez Milenę, a „Terapia kolan” prowadzona przez fizjotrenerkę Halinę zdobywa coraz większą popularność, choć to dopiero początki programu rehabilitacyjnego poświęconego stawom kolanowym. Okazuje się że to bardzo trafna inicjatywa. Klienci uczą się jak funkcjonować bez bólu oraz jak zapobiegać dysfunkcjom i kolejnym urazom. Kolejną formą zapobiegania problemom miednicy to zajęcia „Terapia Dna miednicy” prowadzone przez pasjonatkę przeszkoloną w zakresie uroginekologii Magdę.

Personel Akademii jest starannie dobierany. Liczy się wiedza, umiejętności i doświadczenie. Zawód fizjoterapeuty i trenera to przede wszystkim pasja, którą powinni przejawiać pracownicy klubu. Kolejne kryteria doboru prowadzących zajęcia to życzliwe i empatyczne podejście do klienta, oraz umiejętny sposób przekazywania wiedzy i umiejętności. Po pewnym czasie pojawia się zaufanie pomiędzy terapeutą a klientem, dzięki któremu można liczyć na efekty.

Trenerzy i fizjoterapeuci Akademii Zdrowych Nawyków dochodzą do wniosku, iż dziedzina fitness i fizjoterapia wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Artemis Akademia Zdrowych Nawyków przekonuje i udowadnia jaki klub ma potencjał i przestrzeń oraz jak olbrzymie możliwości oferuje dla ćwiczących. Tutaj cykl rehabilitacji postępować może przez długi czas i nie kończy się na jednej serii zabiegów. Po zakończeniu procesu rehabilitacji klient ma możliwość przejścia na zajęcia prozdrowotne lub zmodyfikowane zajęcia fitness albo salsę. W efekcie artemisowy klient nie musi już biegać i zaliczać gabinetów specjalistycznych, gdyż o formę może dbać w jednym miejscu, przez cały rok. Dzięki temu spada ryzyko narażenia na urazy, dysfunkcje i ból.

Spotkania z instruktorami nie dotyczą tylko i wyłącznie ćwiczeń, to również, a może przede wszystkim edukacja prozdowotna. Na wiedzę i porady klienci mogą liczyć na bieżąco. Artemisowy personel systematycznie szkoli się i udoskonala swoje umiejętności, potem dzieli się nimi z klientami. Uczestnicy zajęć klubu Artemis mają możliwość również uczestniczenia w wykładach i warsztatach organizowanych przez klub. Tematyka wykładów poszerza zakres usług klubowych, ale zawsze dotyczy zdrowia.

Zajęcia w Akademii Zdrowych Nawyków to również wspólnie dobrze spędzony czas. Tutaj łatwo nawiązać i zbudować dobre relacje, wśród klientów Artemisu można wyczuć dobrą atmosferę i życzliwą współpracę. Ćwiczenia odbywają się w małych kameralnych grupach stąd relacje często przeradzają się w przyjaźnie. Prowadzący terapię mają kontakt z klientem również po zakończonym procesie powrotu do sprawności, mogą w pełni obserwować dalszy proces powrotu do pełnej formy i motywować klientów do czynnego udziału w życiu.

Uczestnikami artemisowych ćwiczeń jest cały przedział wiekowy od dzieci i nastolatków, po osoby dojrzałe i starsze. Seniorzy Artemisu nie poddają się stereotypowi, wg których starość oznacza utratę sprawności i samodzielności. Udzielają się nie tylko w programach przeznaczonych dla emerytów. Można ich zobaczyć również w zajęciach fitness, nawet w grupach tanecznych. Najstarsi uczestnicy budzą podziw i szacunek wśród młodych klientów. W ich oczach seniorzy artemisowi są atrakcyjni, pomimo wieku nie utracili radości życia. Wciąż mają pasję i błysk w oku. Dla młodzieży to niezwykle cenne doświadczenie. Uczą się szacunku do starszych i zmieniają stereotypy o starości.

Akademia Zdrowych Nawyków przy ul P Skargi 9 zaprasza do udziału w zajęciach prozdrowotnych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych, oraz zajęciach fitness i tanecznych.