c

Zimowe ukojenie – ŚWIADOMOŚĆ I PRZEPŁYW RUCHU

Zimowe ukojenie – ŚWIADOMOŚĆ I PRZEPŁYW RUCHU

Po spotkaniach m. in. w Tarnowie i Tarnobrzegu, przyszedł czas na Mielec! Na autorski program oparty na technikach jogi i tańca zapraszają Łukasz i Jorge:

Jorge

1h – Podstawowe techniki zarządzania ruchem:

 • oddech (techniki)
 • alignment

Łukasz
1.5h – Odkryj nową jakość i świadomość twojego ruchu:

 • izolacje
 • kontrola przepływu ruchu
 • wprowadzenie do podstaw bodymovement

Jorge

0:30 – Jak zregenerować ciało po wysiłku:

 • techniki Jogi restoratywnej
 • końcowa relaksacja

 

Jorge Curieses de las Heras – studiował filozofię na Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie i na Uniwersytecie Padewskim (Włochy) ze specjalnością filozofia sztuki. Jest również absolwentem Centrum Nowych Twórców w Madrycie, gdzie kształcił się w zakresie aktorstwa dramatycznego. Przez dwanaście lat był dyrektorem artystycznym dwóch teatrów w stolicy Hiszpanii: La Escalera de Jacob i Teatros Luchana.

Swoje zainteresowanie teatrem sakralnym i filozofią religii poszerzał poprzez liczne podróże do Indii, Birmy i Bali oraz wieloletnią praktykę jogi.

Studiował różne metody:

 • Yoga Shivananda, Madryt, 4 lata
 • Shadak, Szkoła medytacji Ramiro Calle w Madrycie, 2 lata
 • Árati Yoga, Madryt, 2 lata
 • Ashtangha Yoga, Madryt, 1 rok

Wreszcie swoje miejsce znalazł w szkole hatha jogi integralnej Aushadhi, prowadzonej przez Evę Espeitę i Martę Espeitę w Madrycie, gdzie oprócz codziennej praktyki i odosobnień, przez cztery lata zgłębiał swoją wiedzę i umiejętności na specjalistycznych kursach: Metoda medytacji Antar Mouna (Cisza wewnętrzna), Hatha joga integralna, Kundalini joga i Kriya joga. Uwieńczeniem tego procesu były dwa lata pracy jako nauczyciel jogi i medytacji w Aushadhi.

Łukasz Midura – taniec wypełnia jego całe życie. Zaraza pasją do Salsy od wielu lat. Uśmiechnięty, otwarty i pełny energii przekazuje swoją wiedzę zarówno początkującym jak i tym bardziej zaawansowanym tancerzom.

Jako tancerz turniejowy uzyskał najwyższa klasę „S” w Salsie (IDO) wygrywając 7 razy mistrzostwa Polski ( między innymi w kategoriach Salsy Solo mężczyzn i Salsy w parach dorosłych) oraz wielokrotnie reprezentował kraj na Mistrzostwach Europy i Świata, gdzie wywalczył 6 miejsce w Salsie w Parach (Sankt Petersburg) oraz wicemistrzostwo Europy (Płock).

Jako instruktor i performer prowadził i prowadzi zajęcia oraz występuje na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach takich jak Hamburg International Salsa Festival, Ełk Latin Festival, Latino Festiwal itd.) oraz na wyjazdowych warsztatach w Casenatico (Włochy) czy Lloret del Mar (Hiszpania).

Był tancerzem w ogólnopolskim spektaklu ,,7 wesel i co dalej” reżyserowanym przez Adama Kuze. Spektakl cieszył się bardzo dużą popularnością i był grany dwukrotnie w Łodzi.