Image Alt

Tabata

Tabata

Od kilkudziesięciu lat fitness w Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kluby oferują niezliczoną ilość różnych zajęć. Jednakże mozolne wykonywanie tych samych ćwiczeń bez odpowiednio wyznaczonego tempa i braku widocznych efektów może skutecznie zniechęcić do troski o własne ciało. Akademia Zdrowych Nawyków Zdrowych wychodzi temu naprzeciw, poprzez wprowadzenie do oferty  zajęcia o nazwie Tabata. Jest to metoda treningowa stawiająca na wysoką intensywność ćwiczeń i pełne zaangażowanie całego ciała. Zatem jeśli marzysz o porządnym treningu, który daje rzeczywiste efekty – Tabata jest tym, czego szukasz. Twoja sylwetka nabierze odpowiedniej rzeźby i sprężystości, a Ty – większej pewności siebie. Podczas treningu czas umili Ci wyjątkowa atmosfera, oraz energetyczna muzyka.

Czym jest Tabata?

Jest to rodzaj interwałowego treningu metabolicznego o niezwykłej intensywności. Ćwiczenia w sposób równomierny angażują wszystkie grupy mięśniowe. Podczas zajęć wykorzystuje wydolność tlenową, jak i beztlenową organizmu, co gwarantuje trzykrotnie większe spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu do tradycyjnych ćwiczeń aerobowych. Proces ten trwa jeszcze do kilkunastu godzin po zakończonym wysiłku, dlatego też skuteczność Tabaty jest tak wysoka.

Jak ćwiczyć Tabatę?

Istotą tego czterominutowego treningu jest naprzemienne wykonywanie dwóch ćwiczeń. Zasada jest prosta – ćwiczysz dwadzieścia sekund, dziesięć odpoczywasz. W ciągu dwudziestu sekund pracy wykonujesz tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jesteś w stanie zrobić. Ćwiczysz szybko, pod żadnym pozorem nie wydłużając przerw. W czasie godzinnych zajęć powtarzasz osiem takich czterominutowych cykli.

Najważniejsza zasada – ćwiczysz z maksymalnym zaangażowaniem. Jeśli po wykonaniu ośmiu rund nie czujesz się zmęczenia, to znaczy, że nie dałeś z siebie wszystkiego. Duże znużenie i brak ochoty na dalsze ćwiczenia jest gwarancją , że trening był efektywny.

Co oferuje trening Tabaty?

Główną zaletą tego wysiłku jest jego niezwykła skuteczność, potwierdzona badaniami naukowymi. Oprócz spalanie tkanki tłuszczowej poprawia także wytrzymałość i wydolność organizmu – dotlenia całe ciało. W takim też celu ten trening został stworzony (przez japońskiego naukowca – Izumi Tabata) – z myślą o sportowcach, przygotowujących się do Olimpiady. Ćwiczenia efektywnie kształtują mięśnie całego ciała, czego wynikiem jest wyrzeźbiona sylwetka – można się o tym przekonać naocznie na zajęciach. Tabata pozwala zmobilizować cały organizm. Te ćwiczenia wymagają wzmożonej pracy, koncentracji i szybkości, ale ich działanie jest długotrwałe. Stanowi wyzwanie dla ambitnych. Daje dodatkową informację, w jakiej kondycji jest Twoje ciało. Po zajęciach czujesz zmęczenie, często nawet wyczerpanie. Dlatego niezwykle istotna jest motywacja. Jeśli się nie poddasz i będziesz trenować regularnie, na efekty nie będziesz długo czekać.

Uczestnicy zajęć zgodnie podkreślają, że pomimo ciężkich i trudnych treningów, z przyjemnością się do treningu wraca. Praca w grupie motywuje. Trening doskonale wpływa nie tylko na zdrowie, ale i samopoczucie. Ogólnie mówiąc – te zajęcia to świetna zabawa. Przyjdź i przekonaj się.

 

Prosimy o rezerwację miejsc na zajęciach – telefoniczną, osobistą na recepcji lub przez naszą stronę internetową!
Pamiętajcie – na nasze zajęcia możecie wchodzić na kartę Multisport, Vanity Style, Medicover!

Trenerzy

Event Hours(1)

  • Czwartek

    18.15 - 19.10

    Tabata
    Milena Brzychcy