Image Alt

Trening obwodowy

Trening obwodowy

treningu obwodowym wykonujemy jedno ćwiczenie po drugim, z przerwami pomiędzy nimi, bądź bez. W jednym obwodzie może znaleźć się od kilku do kilkunastu ćwiczeń. W zależności od charakteru treningu możemy założyć sobie określoną ilość powtórzeń w serii, bądź czas pracy. W sztukach walki dużo częściej stosuje się obwody czasowe. W treningu siłowym i sylwetkowym z kolei określoną ilość powtórzeń.

Dobór ćwiczeń w treningu obwodowym uzależniony jest od celu. Mogą to być stricte ćwiczenia siłowe, takie jak siady, ciągi oraz wyciskania. Możemy także skoncentrować się na ćwiczeniach wytrzymałościowych typu skakanka, padnij powstań czy podskoki. Kolejną opcją są ćwiczenia eksplozywne typu pompki z wybiciem, wskoki na skrzynie czy rzuty piłką lekarską.

Dzięki skróceniu przerw pomiędzy ćwiczeniami lub ich całkowitemu wyeliminowaniu trening obwodowy zajmuje mniej czasu niż klasyczne metody. Zwiększeniu ulega natomiast intensywność. Z tego względu podkręca on bardzo mocno metabolizm i powoduje powstanie długu tlenowego. Oznacza, to że spalamy kalorie nawet po zakończeniu ćwiczeń. Mięśnie dostają bardzo mocny impuls do rozwoju. Ponieważ tego typu treningi możemy wykonywać często, a w ich trakcie trenujemy zazwyczaj całe ciało podnosimy również naturalny poziom testosteronu. Usprawniamy działanie układu krążenia i wzmacniamy serce oraz płuca.

Trenerzy

Event Hours(1)

  • Wtorek

    18.15 - 19.10

    Trening obwodowy
    Milena Brzychcy