SZKOŁA KRĘGOSŁUPA

SZKOŁA KRĘGOSŁUPA

Jakie zajęcia w „Artemis” Akademii Zdrowych Nawyków są najlepszym wyborem dla początkujących? Z 15-letniego doświadczenia wiemy, że jest to Szkoła Kręgosłupa.

Dlaczego warto zacząć od tych zajęć?

Pierwszym sekretem jest nakierowanie uwagi i uwzględnianie przez terapeutkę prowadzącą zajęcia tempa i jakości oddechu ćwiczących. Poprzez regulację oddechu mamy wpływ na procesy zachodzące we wszystkich pozostałych układach. Terapeutka uczy i wskazuje, która faza ćwiczenia odbywa się na wdechu, a która na wydechu, czasem zaleca jego wydłużenie, a czasem wprost przeciwnie wstrzymanie oddechu.

Kolejnym atutem tych jest dla początkujących ich niewielka intensywność. Ruch wykonywany jest w wolnym tempie w izolowanych i skorygowanych pozycjach. Prowadząca zwracając uwagę na jakość ruchu, wychwytuje niedokładne ustawienie oraz poprawia wzorce. Efektem jest korekta zakresu ruchu, odbudowa elastyczności, poprawa napięcia w stawach oraz uwolnienie od dyskomfortu napięciowego lub bólowego. Z czasem uzyskujemy znacznie większą swobodę poruszania, oraz lepszą świadomość możliwości własnego ciała. Zmiana jest zauważalna dla otoczenia, sylwetka osoby ćwiczącej staje się wyprostowana, a z jej postawy emanuje gotowość do działania. Dodatkowo w wyniku ćwiczeń ciało nabiera odporności na urazy, lepiej radzi sobie ze stresem i poprawia reakcję na upadek. Nie skupiamy się na jednym, wybranym odcinku np. lędźwiowym ale zwracamy uwagę na całe ciało, w tym na stawy kończyn, stawy stóp, biodra i obręcz barkową. 55 minut ćwiczeń to dobry moment na wyciszenie i oderwanie się od codziennych zajęć i pośpiechu. Wspaniała forma relaksu podczas pracy z własnym ciałem w czasie której mamy czas tylko dla siebie.

Zajęcia są prowadzone przez fizjoterapeutki z wieloletnim doświadczeniem. Warto z nimi porozmawiać i przedyskutować swój problem bólowy przed zajęciami. Podpowiedzą jakich błędów unikać, opiszą dokładnie wykonanie ćwiczenia, czasem zaproponują lżejsza wersję lub podadzą spersonalizowane ćwiczenie zastępcze. Kto, jak kto, ale one rozumieją, że są wyjątki i że nie każde ćwiczenie jest zalecane. Wiedzą, że ćwiczący mają różne możliwości ruchowe, różną budowę ciała i już istniejące ograniczenia. Są osoby, które będą potrzebować odbudowania stabilizacji i napięcia, oraz te, dla których ważne i potrzebne będzie rozciąganie i mobilizacja w stawach kręgosłupa i stawach biodrowych. Są osoby, którym potrzebna będzie nauka kontroli mięśniowej utraconej z powodu przebytej kontuzji wiele lat temu, albo po prostu może potrzebne są  elementy treningu sensomotorycznego. Są też osoby, które od lat wykonują stałe  ćwiczenia, ale nie są one dobrze dobrane lub wykonywane niepoprawnie. Pomimo zajęć w grupie jesteśmy w stanie wychwycić błędy i je skorygować, gdyż dla nas liczy się jakość, a nie ilość ćwiczeń. Z relacji klientów wiemy że często przychodzą na zajęcia z bólem, a wychodzą z poczuciem ulgi, na co dzień widzimy jacy są uśmiechnięci i zadowoleni po ćwiczeniach. Wśród naszych klientów mamy stałych fanów Szkoły Kręgosłupa, rekordziści przychodzą od 15 tu lat, o stałej porze na te same zajęcia.

Podstawą wszystkich ćwiczeń jest systematyczność, wiadomo, że najlepiej trenować przynajmniej dwa razy na tydzień, ale w wypadku Szkoły kręgosłupa pozytywne rezultaty odczuwalne są już po 8 zajęciach.

Przyjdź na Szkołę kręgosłupa, jest to dobry start, po którym możesz spróbować wyruszyć na podbój zajęć fitness i tanecznych. Możesz też pozostać na tych zajęciach na dłużej. Po prostu sam się przekonaj co jest dla Ciebie najlepsze. Zapraszamy na te zajęcia w poniedziałki o 18-tej, we wtorki o 17-tej, w środy o 18-tej, w czwartki o 20.15, w piątki o 18-tej oraz w niedzielę o 8.30. Artemis, ulica Piotra Skargi 9.