TANIEC I POPOŁUDNIOWA DAWKA ENERGII DLA KAŻDEGO

TANIEC I POPOŁUDNIOWA DAWKA ENERGII DLA KAŻDEGO

Podstawy salsy nowojorskiej oraz cha-chy kubańskiej, czyli popołudniowa dawka energii

 

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne zajęcia taneczne o nazwie „Podstawy salsy nowojorskiej oraz cha-chy kubańskiej”. Każdy niezależnie od wieku i kondycji może cieszyć się energią i dynamiką jaka emanuje z tych latynoskich tańców oraz czerpać z zajęć radość i zabawę.

Cha-cha to najmłodszy taniec towarzyski wywodzący się z Kuby, bazuje na rumbie i mambo, jest lekki, urzekający, po prostu wyjątkowy. Początkowo, w latach 50-tych tańczony do rodzimej muzyki kubańskie, obecnie wykonywany także przy innych gatunkach jak country, funk, czy hip-hop.

Z kolei salsa to niezwykle popularny i modny taniec wywodzący się z mieszanki mambo, kubańskiego son, rumby, też cha-chy, bomby i plena z Puerto Rico. Jest mieszaniną stylów, na naszych zajęciach bazujemy na odmianie stworzonej przez Eddiego Torresa  w latach 60  w Nowym Jorku.

 

Na zdjęciu nasza instruktorka, Grażyna z prawdziwą legendą salsy p. Eddie Torresem.

Salsa New York Style on 2 to styl cross-body, czasem nazywany Mambo on 2 lub Salsa on 2. Jest to połączenie oryginalnego mambo z latin hustle i innymi stylami tańca takimi jak pachanga i boogaloo. Innowatorami rozwoju byli między innymi Frank Martinez i Juana Matosa, niemniej Eddie Torres nazywany królem salsy jest wśród nich najważniejszy.

Opis brzmi może egzotycznie, ale wszystko wyjaśni się na zajęciach, a my ze swojej strony gwarantujemy dobrą zabawę w wyśmienitym towarzystwie przy gorących latynoskich rytmach.